24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima startuje już 21 listopada!

Klaudia Chwastek
24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima startuje już 21 listopada!

Przed nami już 24. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima. Tym razem jednak, nie dwa, a trzy konkursy, a co za tym idzie, jeszcze więcej ciekawych filmów!

21 listopada rozpocznie się 24. edycja Etiudy&Animy, podczas której będzie można obejrzeć 143 krótkie filmy, które powalczą o statuetki Dinozaura, Jabberwock’ego i po raz pierwszy o słowiańskiego Żmija. Co roku Etiuda&Anima zapewnia widzom sporą różnorodność. Także i w tym roku zapowiada się, że widzowie nie będę narzekać na nudę. Szykuje się wiele atrakcji!

Konkurs Etiuda

To najdłuższy konkurs festiwalu. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 1092 filmy z całego świata. Wybrano jednak tylko 32 etiudy z 13 krajów. W tym roku dominuje jednak kino dokumentalne i w ramach tego konkursu będzie można zobaczyć aż 10 dokumentów. Dodatkowo o miano najlepszej szkoły filmowej będzie rywalizować sześć placówek edukacyjnych.

Konkurs Anima

Do tego konkursu napłynęło aż 1433 filmy, z czego komisja wybrała 69 tytułów, które będziemy mogli obejrzeć podczas festiwalu, a które powalczą nagrody. Przed nami profesjonalne, studenckie, ale także i niezależne animacje w różnorodnych technikach. Nie brakło także różnorodności tematycznej.

Konkurs Anima.pl

To konkurs organizowany po raz pierwszy w ramach festiwalu Etiuda&Anima. Spośród ponad 100 zgłoszeń wybrano 43 filmy, z których można wyróżnić trzy kategorie: profesjonalne, dla dzieci i studenckie. Trzeba zaznaczyć, że tym samym odżywa film dla dzieci w Polsce, a widzowie będą mogli zobaczyć dużą wartość plastyczną polskich filmów animowanych.

Imprezy towarzyszące

Jednak oprócz pokazów konkursowych, Etiuda&Anima to także liczne imprezy towarzyszące. Jak zawsze w ramach festiwalu przygotowano dla uczestników warsztaty, spotkania branżowe, przybliżenie autoportretów twórców, wystawy, a w tym roku nawet konferencję naukową. Tegoroczny festiwal odwiedzą także liczni goście: Bodo Kox, Janusz Korosadowicz, Małgorzata Sady, Gunnar StrommSvetlana Filippova, Koji Yamamura, Jeanne Pommeau, Sławomir Idziak, Marcin Giżycki, , Claudius Gentinetta, Igor Prassel, Tony Palmer, Geza. M. Toth, Maros Brojo.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima potrwa od 21 do 26 listopada. Pokazy filmowe odbywać się będą głównie w Małopolskim Ogrodzie Sztuki i Kijów Centrum.

Szczegóły i program: http://etiudaandanima.com/

Klaudia Chwastek

Redaktor naczelna Magnifier. Absolwenta Akademii Ignatianum w Krakowie na kierunku kulturoznawstwo. W obszarze jej zainteresowań znajdują się social media. Chętnie bierze udział w różnorakich imprezach kulturalnych. Miłośniczka Krakowa i kawy.

Kontakt: klaudia.chwastek@e-magnifier.pl

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

Brak komentarzy