tabletki na sen na recepte

2020-07-15

Tabletki na sen na receptę lekiem na bezsenność

Bezsenność i leki

Producenci preparatów nasennych zapewniają o zaletach swoich produktów wskazując na ich skuteczność. Należy jednak pamiętać, że są leki, które mają skutki uboczne, a konsultacja z lekarzem jest niezbędna.

Stilnox-działanie i przeciwskazania

Stilnox to tabletki na sen na recepte. Lek Stilnox ma postać tabletek powlekanych, w których substancją czynną jest zolpidem. Składnik ten należy do grupy leków o działaniu nasennym i uspokajającym. Przyśpiesza zasypianie, redukuje liczbę przebudzeń w trakcie snu, znacznie wydłuża czas snu i sprawia, że sen powoduje regenerację organizmu. Istnieją jednak przeciwskazania do używania tych tabletek na sen na receptę. Są to osoby uczulone na substancję czynną zawartą w nich.

Krótkotrwałe stosowanie tabletek na sen na receptę nie powinno powodować żadnych efektów ubocznych. Ważne jest, by osoba przyjmująca tabletki na sen na receptę była świadoma, iż długotrwałe stosowanie substancji aktywnej zawartej w tabletkach na sen na receptę może przyczyniać się do uzależnienia oraz wytworzenia się tolerancji na lek, co sprawi, że te same dawki leku nie będą już skuteczne.

Ostrożne postępowanie z tabletkami na sen na receptę

Z tabletkami na sen na receptę należy postępować ostrożnie. Zwykle są one wypisywane dla pacjentów mających ciężkie stany lękowe, będących w depresji czy chorych psychicznie. Nie można lekceważyć zaleceń zapisanych na ulotce informacyjnej preparatu czy szeroko opisanych na portalu internetowym. Może to mieć tragiczne konsekwencje.