Jak nie oni to kto?

Grzegorz Stokłosa
Jak nie oni to kto?

Wydanie dwustu pięćdziesięciu milionów dolarów dla jednych wyda się niemożliwe, dla innych odrobinę ryzykowne. Jednak nie w przypadku serii filmowej, która za każdym razem zwraca się z ogromną nawiązką, wypychając kieszenie twórców kolejnymi setkami milionów. Wszyscy fani wielkiego kina czekali na tę produkcję z zapartym tchem i wreszcie możemy ją oglądać na polskich ekranach. Avengers: Czas Ultrona – na pewno jeden z największych hitów tego roku.

Pierwsza część podbiła serca widzów Avengersdzięki skumulowaniu pokaźnej liczby superbohaterów, którzy, wykorzystując swoje atuty, walczą ramię w ramię z agresorem z innego świata. Ten sam skład zobaczymy w najnowszej produkcji Jossa Whedon’a, jednak przeciwnik okaże się jeszcze groźniejszy i potężniejszy. Przyjdzie czas walki i czas zwątpienia. A gdy mrok przyćmi słońce i wszystko wyda się skazane na porażkę, zapali się promyk nadziei.

AvengersPotężna dawka akcji, pełna dynamicznych posunięć i niespodziewanych zwrotów wydarzeń. Wszystko to podsycane, jednymi z lepszych w historii, efektami specjalnymi. Ekipa Marvela wyraźnie dała z siebie wszystko, by najnowsze dzieło przeszło do historii. W efekcie powstała opowieść, która nie pozwala się nudzić. Wszystko się świetnie komponuje i ciężko mówić o niedociągnięciach. Muzyka, efekty i fabuła składają się na jasną w odbiorze, przyjemną dla oka i ucha całość, która z pewnością przekona fanów, że seria filmów o bohaterach Marvela, to nie kolejny tasiemiec, który z każdą kolejną częścią obniża loty, lecz przemyślana, pełna nowych pomysłów kolekcja, która jeszcze nie jednym nas zaskoczy. Każdy kolejny film osiąga coraz lepsze wyniki, rozwija cały cykl, zdobywając przy tym coraz większe rzesze fanów.

Robert Downey Jr. po raz kolejny wcielił się w postać Tony’ego Starka, zarozumiałego, ociekającego sarkazmem, multimilionera, który w razie zagrożenia dla ludzkości, pakuje się w metalową zbroję i rusza ratować świat. I choć jestem zdania, że warsztat tego aktora nie jest wybitny, bowiem niemal zawsze gra w podobnym stylu, to w roli Iron Mana ciężko wyobrazić sobie kogoś innego. Również pozostali aktorzy, tacy jak Hemsworth, Evans, czy Ruffalo świetnie wywiązali się z powierzonego im zadania, nie tylko zachowując stworzone w pierwszej części wizerunki, lecz także wzbogacając charaktery swoich superbohaterów o dotychczas niewidoczne cechy. O Scarlett Johansson ciężko mówić w tych samych kryteriach, bowiem ta piękna aktorka przyciąga osobną rzeszę fanów, którzy wiernie śledzą jej karierę.

To właśnie jest druga część Avengers. AvengersDynamiczna akcja, dobrze skrojona fabuła i świetna, gwiazdorska obsada. Film, który jasno pokazuje na co zostały wydane pieniądze z budżetu, nie pozostawiając luki i niedosytu ze strony efektów specjalnych. Podobnie jak wcześniejsze części z serii, dzieło z pewnością nie jest dla każdego. Zagorzały fan DC Comics, który konkurencyjną firmę uważa za ujmę dla jego idoli, z pewnością nie da się przekonać do tej serii. Jednak film zachwyci z pewnością każdego otwartego widza, nie tylko tego niewybrednego. Czy Czas Ultrona pobije rekord przychodów? Przekonamy się w ciągu najbliższych tygodni, może miesięcy. Z pewnością jest ku temu potencjał.

Avengers: Czas Ultrona to bardzo dobre kino akcji, które stawia wysoko poprzeczkę dla planowanych, kolejnych produkcji z serii Marvela. Mimo obaw poziom został zachowany, fabuła jest wciągająca i dynamiczna. Mocne efekty, dobra gra aktorska i ścieżka dźwiękowa, która świetnie komponuje się z całością filmu.

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

Brak komentarzy