Cotygodniowy przegląd blogowy #1

Anna Chomiak
Cotygodniowy przegląd blogowy #1

Nie wiem jak to się stało, ale na horyzoncie już luty! Podsumowania noworoczne rozpłynęły się niczym zeszłotygodniowy śnieg – niestety choroba mnie dopadła i zaniemogłam. Może to i lepiej, że przegląd blogosfery zaczniemy od lutego. Dlaczego? W końcu na horyzoncie czają się Walentynki, przez sympatyków zwane Świętem Zakochanych, przez sceptyków „najbardziej komercyjnym wydarzeniem roku”. Co z tej okazji przygotowali blogerzy?

Z romantycznym akcentem

Jako zwolenniczka celebrowania każdej wolnej chwili, wybrałam dla was wpisy w iście romantycznym stylu. Po pierwsze, u Dotee z Witaj Słońce znajdziecie pomysł na randkę w domu – wspólne gotowanie. W końcu nie od dziś wiadomo, że droga do serca mężczyzny prowadzi poprzez żołądek. Idąc dalej tym tropem, serdecznie zachęcam was do odwiedzenia I’m young wife, która to dzieli się sekretem i przepisami na kolację we dwoje. Od razu powiem, że łakomczuchy i wybredni smakosze znajdą tutaj rozkosze, o których marzą nie tylko od wielkiego święta. Dziewczyny z Zielonej Karuzeli po raz kolejny udowadniają, że ich blog jest kopalnią inspiracji na każdą okazję. Tym razem Kasia i Karolina przygotowały aż 10 propozycji na walentynowy prezent. Jeśli nadal nie wiesz co podarować bliskiej osobie, koniecznie zajrzyj.

Nie samą miłością człowiek żyje

Dla tych, którzy pragną odetchnąć od pogoni za miłością polecam przezabawny i naszpikowany solidną porcją ironii wpis Blogierka, o tym, co można wyczytać „między wierszami”. Dodam tylko, że Agnieszka – autorka bloga – jest doskonałym obserwatorem społecznej rzeczywistości i na swoim blogu na bieżąco komentuje sytuacje z życia wzięte. Osoby pragnące coś zmienić w swoim życiu na lepsze (np. formę) powinny udać się do Pawła z BWOTR, ponieważ ten facet swoim optymistycznym podejściem do życia i pogodnymi historiami nie tylko umili wieczór, ale poderwie z kanapy każdego leniucha. Ponadto zachęci do wystartowania w maratonie, w których sam namiętnie biega, a przy tym rozśmieszy do tego stopnia, że wkrótce od regularnego czytania jego bloga wyrobią się każdemu stalowe mięśnie brzucha. Ten blog prędzej czy później zostanie odkryty i doceniony, bo to unikalne miejsce w sieci: oryginalne spojrzenie, wysokiej jakości teksty i duża dawka inteligentnego humoru.

Garść motywacji

Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył wprowadzić w życie noworocznych postanowień, nic straconego Justek make me smile otwarcie mówi o swojej miesięcznej metamorfozie, o tym jak uniknąć efektu jojo lub sobie z nim poradzić, gdy już pojawił się na horyzoncie… A może nie masz pomysłu na to jak zagospodarować swój 1% podatku? Jeśli nie masz sprecyzowanych planów, koniecznie zajrzyj do Zaniczki, która ma super moc: pokazuje blaski i cienie kobiety z niepełnosprawnością na wózku w polskiej rzeczywistości. Jej blog to nie jest kolejne miejsce o tym, jak ciężko się żyje w kraju barier architektonicznych. To bardzo życiowe przemyślenia niesamowitej, ciepłej i wielkodusznej osoby, która swoją energia emanuje ponad barierami, które pokonuje każdego dnia.

Kropka nad i

Chciałam, by puenta była iście lutowa, ale przysłowia ludowe średnio przypadły mi do gustu, dlatego na koniec zapraszam do odwiedzenia mojego bloga i przeczytania tekstu o tym, że chłopaki też płaczą. Artykuł powstał w ramach kampanii przeciwko dyskryminacji ze względu na płeć i ma na celu ukazanie problemu nierównego traktowania chłopców i mężczyzn w społeczeństwie. Warto pamiętać, że Superman też ma serce i czasem prosi o pomoc.

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

Zielona Karuzela

Dziękujemy, dziękujemy i jeszcze raz dziękujemy <3

Iga Będkowska

Wiele miejsc, których dotąd nie znałam. Dzięki! :)

justekmakemesmile

Dzięki bardzo! Na motywację jest zawsze odpowiednia chwila:)

blogierka

Ania- you made my day! Bardzo dziękuję!! <3 :*

I'm a young wife

Dziękuję Aniu, za wspomnienie mojej strony. Biorę się za nadrabianie tych wpisów, o których mówisz, a których jeszcze nie czytałam. Pozdrawiam ;-)