Dobry Adres – Baroque

Paulina Kosowska
Dobry Adres – Baroque

Pierwszy wpis z cyklu Dobry Adres na portalu, czego będziecie się mogli spodziewać w związku z nim? Na pewno pysznych miejsc, z ciekawym wystrojem. Będę także starała się pisać o cyklicznych imprezach, na których warto bywać. Odwiedzimy miejsca, które warto znać i ocenić je za pomocą własnych kubków smakowych. Dzisiaj pierwsze z nich.

Krakowski Kazimierz, dla mnie jakby zupełnie inne miasto, chociaż dzielnica usytuowana jest zaledwie kilka przystanków od centrum. Właśnie w tej części miasta znajduje się Baroque. Nasz pierwszy cel jeśli chodzi o nową rubrykę na stronie, czyli Dobry Adres.

Plac Nowy odwiedziłam w porze śniadaniowej w poszukiwaniu spokojnego i przyjemnego miejsca, w którym zjem coś pysznego, na najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Zupełnie przez przypadek trafiłyśmy z Klaudią do Baroque i tego zrządzenia losu nie żałuję. Bardzo dobra kawa i jeszcze lepsze śniadanie. W stylu francuskim, pieczywo, świeży, przepyszny croissant, miód i dżem. W tym przypadku w prostocie kryła się siła. Rogalik był wprost nieziemski, a cała porcja śniadania wymagała długiego pozostania przy stoliku i delektowania się tego co kucharz przygotował. Klaudia zjadła pyszną szarlotkę w towarzystwie lodów.

Z okien widok na kazimierskiego okrąglaka, poranne targowe stoiska i, niewielkie o tej porze dnia, kolejki po zapiekanki. Na stolikach świeże kwiaty. W lokalu dużo książek, gazet, czyli to, co z Klaudią lubimy najbardziej. Przyjemny wystrój, utrzymany w pomarańczowych barwach. Moją uwagę od razu zwrócił wielki zegar, który przypomniał mi ten z ekranizacji Alicji w Krainie Czarów. Plusem lokalu jest też muzyka, niezbyt nachalna i miła dla ucha. Uśmiechnięta obsługa świetnie wywiązała się ze swoich obowiązków, serwując pyszne jedzenie i bardzo dobrą kawę. Polecamy to miejsce, szczególnie, że wieczorem możecie wypić w nim pyszne drinki, a nawet posłuchać w nim koncertów.

Lokal świetnie sprawdzi się jako miejsce na spotkanie z przyjaciółmi, spotkanie biznesowe czy randkę. W cieplejsze miesiące niewielka przestrzeń przed lokalem zamienia się w sezonowy ogródek, więc na pewno odwiedzę to miejsce i wiosną, kiedy pogoda będzie sprzyjała posiłkom jedzonym na otwartej przestrzeni.

Baroque
Kraków, Plac Nowy 8

[nggallery id=12]

Komentarze

Brak komentarzy