Emocje niesione muzyką

Magnifier
Emocje niesione muzyką

Muzyka odpowiedzią na uczucia, ich wyrazem i zapisem? Pokaże to młody muzyk ze Śląska, który po latach tworzenia i prezentowania swojego materiału w artystycznych przedsięwzięciach postanowił zebrać osobiste doświadczenia, ubrać je w muzyczno-poetyckie kompozycje i zaprezentować, lecz tym razem pod własnym nazwiskiem. Wydarzenie artystyczne odbędzie się 29 maja w Katowicach. Na miejsce premiery wybrano Teatr Korez, gdzie o 19.00 rozpocznie się koncert zwieńczony bankietem.


Koncert piotrSOLOrz to debiut z autorskim materiałem młodego artysty, który w niecodzienny sposób interpretuje intymne emocje i przedstawia je w formie muzyki. Piotr Solorz, mimo swojego wieku, jest niezwykle doświadczonym muzykiem, którego cechuje ogromna twórcza wrażliwość. Wykorzystując nie tylko głos, ale także pianino, skrzypce i gitarę, chce podzielić się utworami łączącymi w sobie odrobinę poezji śpiewanej, ballad, a nawet muzyki rozrywkowej.

Mimo że to koncert solowy, na scenie zobaczymy trzech zaprzyjaźnionych z artystą muzyków – a instrumentach perkusyjnych zagra Bartosz Pasternak, na instrumentach klawiszowych Franciszek Siwy, a na kontrabasie Dominik Lechowicz.

Sam twórca jest aktorem, multiinstrumentalistą, kompozytorem, wokalistą, pedagogiem, muzykoterapeutą, a przede wszystkim osobą mającą w sobie ducha prawdziwego artysty. Ukończył edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na katowickiej Akademii Muzycznej. Komponuje muzykę do spektakli teatralnych, w których sam także gra. Stale współpracuje m.in. z reżyserem Mariuszem Kozubkiem. Występował w reżyserowanym przez niego megawidowisku Jonasz, przedstawianym w katowickim Spodku, a obecnie współtworzy musicale Teatru Franciszka.

Za całe przedsięwzięcie odpowiada sześcioosobowa grupa studentów komunikacji promocyjnej i kryzysowej UŚ, zainteresowanych kulturą i hobbystycznie związanych z teatrem. Młodym działaczom zależy zarówno na wypromowaniu lokalnego artysty, jak i na stworzeniu okazji do spotkania katowiczan z kulturą wysoką. Muzyka na żywo będzie się przeplatać z poetyckimi komentarzami i przemyśleniami artysty. To nie tylko prezentacja utworów, ale przede wszystkim dzielenie się emocjami wzbogaconymi słowem. Wrażenia odbiorców pogłębiać będą oprawa wizualna i klimat Teatru. Po uczcie muzyczno-kulturalnej organizatorzy zaproszą publiczność do wymiany opinii i doświadczeń przy lampce wina i skromnym poczęstunku.

Bezpłatne wejściówki na koncert dostępne są w kasie Teatru Korez przy placu Sejmu Śląskiego 2.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

Brak komentarzy