Festiwal ETNOmania

Paulina Kosowska
Festiwal ETNOmania

20 lipca na terenie skansenu – Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie już po raz czwarty odbył się Festiwal ETNOmania. Kto nie był niech żałuje!

Rodzinna atmosfera, słoneczna pogoda i całodzienne warsztaty przyciągnęły na teren skansenu tłumy ETNOmaniaków. Pyszne jedzenie, piękne przedmioty, wyjątkowe zabawki, ręcznie robiona biżuteria wszystko to można było nabyć tego dnia na terenie Parku Etnograficznego. Wystawcy z uśmiechami na twarzach odpowiadali na pytania najbardziej dociekliwych nabywców. Prowadzący warsztaty z cierpliwością pomagali swoim podopiecznym, tym młodszym i tym starszym, których także nie zabrakło, gdyż na dobrą zabawę nigdy nie jest zbyt późno! Organizatorzy przygotowali wiele stanowisk z warsztatami, niestety miejsc nie wystarczyło dla wszystkich. Szczęśliwcy, którzy w porę zdążyli się zgłosić pod okiem artystów mogli stworzyć własną ETNOkoszulkę, ETNObreloczek czy poznać tajniki pieczenia placków prażuchów. Na scenie amfiteatru miłośnicy mody mogli obejrzeć pokaz mody, projekty nawiązywały do myśli przewodniej festiwalu a zaprezentowane stroje można było nabyć podczas festiwalu ETNOmania. Tego dnia jury wyłoniło także najlepsze etno-stylizacje wśród przybyłych gości. Wydarzenie swoim występem uświetniła Kapela Hanki Wójciak.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Festiwalu ETNOmania czy znaleźć dane wystawców odsyłamy na stronę http://etnomania.pl/

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć w tego wydarzenia!
[nggallery id=4]

Komentarze

Brak komentarzy