Koncerty Livestream – Antologia Nowego Rocka Zima 2018

Joanna Wrona
Koncerty Livestream – Antologia Nowego Rocka Zima 2018

Internet oraz komunikacja online dają nam bardzo szerokie spektrum możliwości. Jedną z nich jest livestream, czyli transmisja na żywo, która staje się coraz bardziej popularnym środkiem uczestnictwa w rozmaitego rodzaju wydarzeniach. Siadamy przed ekranem, odpalamy internetowy livestream i bierzemy udział w czymś, co dzieje się na drugim końcu Polski albo nawet świata. W dodatku odbieramy to w czasie rzeczywistym, dokładnie jeden do jeden z transmitowanym online wydarzeniem. Magia? W ten sposób możemy między innymi oglądać mecze, spektakle teatralne, obserwować rozgrywki graczy komputerowych, rozmawiać na liveczacie ze znanymi osobami oraz… brać udział w koncertach! Taką propozycję ma dla was fundacja Totuart, organizująca cykl koncertów Antologia Nowego Rocka Zima 2018, których możemy posłuchać zarówno na żywo, jak i właśnie dzięki internetowej transmisji!

Zimowa edycja koncertów ruszyła trzy tygodnie temu. W każdy piątek (nie licząc przyczyn losowych i technicznych), aż do 23 marca, od godziny 19:00 na kanale  http://tvsports.pl/index.php/live odbywa się transmisja występów granych przez młode, zdolne kapele o różnych brzmieniach – od folku przez rock, blues, reaggae czy funk, aż po rytmy rapu i muzykę eksperymentalną. W studio im. Nikogo Szczególnego na Bazie Zbożowej w Kielcach, gdzie co tydzień można za darmo posłuchać koncertu, w tym roku zagrały już dwa zespoły z Rzeszowa. Pierwszy to Żywica, której wizytówką – jak czytamy na oficjalnej stronie Koncertów Livestream – Antologia Nowego Rocka Zima 2018 na Facebooku (link do wydarzenia: https://web.facebook.com/events/326520067849087/) – są „zadziorny wokal, agresywna gitara, melodyjny bas, gęsta perkusja i apokaliptyczne wizje w tekstach”, drugim zaś był energiczny Trance Human Culture, czyli nowatorskie oblicze muzyki „trance-noise-hc-punk”. Koncertowy rozkład jazdy całego wydarzenia znajdziecie tutaj: http://totuart.pl/?terminy-koncertow,36.

Fundację Barwienia Nadwyobraźni TOTUART założył w 2007 roku Ryszard Turek, a wynikało to – jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej (http://totuart.pl/) – „z determinacji i miłości do muzyki”. Dzięki niemu powstało w Kielcach miejsce zwane Bazą Zbożową – przyjazne młodym, amatorskim muzykom i zespołom, z salą koncertowo-nagraniową i salą prób dostępną 24/7 przez cały rok. Antologia Nowego Rocka Zima 2018  to nie pierwsze takie przedsięwzięcie Totuart. Była też edycja jesienna, a  i w poprzednich latach fundacja również organizowała transmitowane koncerty oraz różnorakiego rodzaju festiwale i wydarzenia muzyczne. Jej działalność spotyka się z entuzjastycznym odbiorem – na Facebooku możemy przeczytać komentarze typu: „Jest atmosfera, jest klimat, są mega zespoły i organizacja…” czy „Pozostaję pod ogromnym wrażeniem :)”. Czas, aby i czytelnicy Magnifier poznali i docenili jej działalność!

Kolejny koncert w Bazie Zbożowej z cyklu Antologii Nowego Rocka Zima 2018  już w następny piątek, 16 lutego. Klimat będzie bardziej metalowy i w cięższych brzmieniach, a zagrają: Bacteryazz z Koszalina, Archont ze Strawczyna oraz Krzysztof z Warszawy. Nasza redakcja – jako patronat medialny wydarzenia – serdecznie zachęca i poleca, aby wziąć w nim udział. Kto za tydzień i przez kolejne piątki będzie w Kielcach, by zobaczyć występy na własne

oczy i posłuchać na własne uszy – zazdrościmy. Lecz kto nie będzie miał takiej możliwości – nic straconego. Nie zapomnijcie włączyć livestreama z koncertów Antologii Nowego Rocka Zima 2018 i oglądajcie je na czym chcecie, gdzie chcecie i z kim chcecie. Dołączcie do wydarzenia na Facebooku i bądźcie na bieżąco z dobrą muzyką transmitowaną na żywo – muzyką na miarę XXI wieku!

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

Brak komentarzy