Księżniczka na opak wywrócona

Klaudia Chwastek
Księżniczka na opak wywrócona

Przedostatniego dnia trwania 41. Krakowskich Reminiscencji Teatralnych odbyła się premiera spektaklu dyplomowego studentów IV roku wydziału aktorskiego PWST w Krakowie – Księżniczka na opak wywrócona.

Studenci IV roku krakowskiego PWST ciekawie przedstawili tekst, którego autorem jest Pedro Calderón de la Barca. Muszę przyznać, że nie od razu kupił mnie ten świat, nie od razu też się w nim odnalazłam. Jednak z każdą kolejną minutą, wszystko stawało się coraz bardziej ciekawsze, by, właściwie wręcz pod sam koniec, w pełni zrozumieć. Choć może nie w pełni pojąć cały przekaz, ale chociażby samą treść spektaklu.

Dobrze się to oglądało, momentami świetnie, z odrobiną humoru i ostrych docinek, w zasadzie małżeńskich. Jednak mnie osobiście kupiła Dominika Feiglewicz, grająca Giletę. Kupiła mnie w pełni swoją kreacją, była tą Giletą w 100%, zarówno w zachowaniu i tekście. Taka babka z jajami, która mówi co myśli. Przy okazji Dominikę Feiglewicz znakomicie się oglądało i ja osobiście wyczekiwałam jej na scenie.

Spektakl zdecydowanie ciekawy i bez wątpienia wpisujący się w tytułową Krainę Szczęścia Krakowskich Reminiscencji Teatralnych, choć może ukazujący także brak bycia w tym szczęśliwym świecie. To także zupełnie co innego od Sprzedawców Gumek, co pokazuje, że te Krakowskie Reminiscencje Teatralne są jednak różnorodne i ukazują różne oblicza teatru, choć jednak zamykają się w temacie przewodnim.


Księżniczka na opak wywrócona

Autor: Pedro Calderón de la Barca

Reżyseria: Remigiusz Brzyk

Muzyka: Jacek Grudzień

Scenografia: Natalia Majka, Agata Leżuch, Dagmara Jemioła-Hryniewicka

Asystentki reżysera: Adrianna Alksnin, Ewa Mikuła, Klaudia Wójciak

Obsada: Dominika Feiglewicz, Emilia Korsak, Klaudia Bełcik, Kamila Banasiak, Jan Niemczyk, Marcin Sztendel, Jakub Sasak, Maciej Grubich, Kacper Lech, Martin Bogdan

Klaudia Chwastek

Redaktor naczelna Magnifier. Absolwenta Akademii Ignatianum w Krakowie na kierunku kulturoznawstwo. W obszarze jej zainteresowań znajdują się social media. Chętnie bierze udział w różnorakich imprezach kulturalnych. Miłośniczka Krakowa i kawy.

Kontakt: klaudia.chwastek@e-magnifier.pl

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

Brak komentarzy