Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości

Klaudia Chwastek
Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości

Pierwszą część autorstwa Andrei de la Barre de Nanteuil z ilustracjami Lovisy Burfitt  zatytułowaną Historia Mademoiselle Oiseau byłam zachwycona, dlatego też z wielką chęcią sięgnęłam po część drugą Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości.

Czytając Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości ponownie powracamy na Aleję Minionych Czasów do Paryża. Minęło dokładnie pięćdziesiąt dziewięć dni od pewnego sierpniowego dnia, kiedy Mademoiselle Oiseau odleciała za zielonym jedwabnym dywanie do Wenecji, a Isabella ze zniecierpliwieniem czeka na jej powrót.

Perypetie Mademoiselle Oiseau i Isabelli zdecydowanie są ciekawe. Pojawiają się tajemnicze listy z przeszłości, a Isabella musi uratować wigilijną tradycję. Odnoszę jednak wrażenie, że ta pierwsza część Historia Mademoiselle Oiseau, dużo bardziej mi się podobała. Chyba z tego względu, że po prostu można było poznać jakiś tajemniczy, magiczny świat. To było coś nowego.

Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości

Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości, Wydawnictwo Literackie

Jednak w dalszym ciągu zachwycona jestem ilustracjami, które są przepiękne. Tej książki nie trzeba czytać, można ją po prostu oglądać. Te kreski, kolory… kiedy pokazywałam tę książkę znajomym, zachwycali się właśnie ilustracjami. I mimo że w pewnym sensie ta książka dla dzieci, jest ona także dla dużych dziewczynek, a dorośli potrafią się zachwycać pięknym wydaniem, bowiem mało jest takich książek pięknie ilustrowanych, które mogą mieć przeznaczenie także dla dorosłych. Bo można doceniać nie tylko treść, ale i to, co ją ilustruje, a tutaj jest przepięknie, różnorodnie, wyraziście. To po prostu pięknie się ogląda, a wydanie jest rewelacyjnie.

Tym razem może historia aż tak bardzo nie wciągnęła (przynajmniej mnie, jako osobę dorosłą), mimo wszystko Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości jest warta uwagi. Dla małych księżniczek może być pięknym prezentem i podróżą do nieznanego świata, dla dużych dziewczynek może być piękna pod kątem estetycznym. Tak czy inaczej, warto chociażby zerknąć zarówno na Historię Mademoiselle Oiseau i jej kontynuację Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości, aby poznać ten na swój sposób magiczny świat.

Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości

Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości, Wydawnictwo Literackie


Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości

Andrea de la Barre de Nanteuil

Ilustracje: Lovisa Burfitt

Wydawnictwo Literackie

Rok wydania: 2017

Liczba stron: 130

Oprawa: twarda

Klaudia Chwastek

Redaktor naczelna Magnifier. Absolwenta Akademii Ignatianum w Krakowie na kierunku kulturoznawstwo. W obszarze jej zainteresowań znajdują się social media. Chętnie bierze udział w różnorakich imprezach kulturalnych. Miłośniczka Krakowa i kawy.

Kontakt: klaudia.chwastek@e-magnifier.pl

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

Brak komentarzy