Magnifier poleca – 15.08

Paulina Kosowska
Magnifier poleca – 15.08

Magnifier poleca na długi sierpniowy weekend bardzo Domowe melodie, świetną zabawę z Królami Lata i reportaże Wojciecha Tochmana, by zrobiło się nieco poważniej.

KSIĄŻKA:

Bóg zapłać Wojciech Tochman

Jeśli lubicie reportaże jest to książka dla was. Zbiór najlepszych tekstów o religijności Polaków. Tworząca spójną całość książka powstawała na przestrzeni lat. Autor uwydatnia w niej to, co najważniejsze w mentalności naszego narodu. Pisze o sprawach codziennych, niczym ze stron tabloidów, jednak dzięki jego warsztatowi i językowi którego używa podnosi je do rangi wartej opisania na kartkach książki. Warto zajrzeć, pozostać na dłużej i pokochać twórczość Tochmana.

MUZYKA:

Domowe melodie Domowe melodie

Płyta inna niż te dostępne na półkach w sklepach muzycznych. Pełna magii, przewrotnych tekstów, z odrobiną domowego klimatu. Utwory wpadają w ucho, teksty nie schodzą z ust, już po przesłuchaniu płyty kilka razy. Jeśli już zakochamy się w ich utworach warto wybrać się na koncert! To dopiero wydarzenie! Artyści witają przybyłych szerokimi uśmiechami w .. pidżamach. Ciekawa nowość, pasująca do klimatu płyty.

FILM:
Królowie lata
reż. Jordan Vogt-Roberts

Idealny film na wakacyjny wieczór, lekka i przyjemna opowieść o chłopcach, którzy zapragnęli być dorośli. Ci uroczy buntownicy, postanawiają zamieszkać w … lesie. Budują w nim swoje królestwo i prowadzą „samodzielne” życie, by być jak najdalej od rodziców. Pierwsze miłości, konflikty ze starszymi i problem dominacji rówieśników, yo problemy towarzyszące młodym gniewnym. Prócz całego obrazu, który momentami bywa wręcz bajkowy, warto także docenić scenariusz, w którym nie brakuje zabawnych tekstów. Całość uzupełnia ścieżka dźwiękowa, którą dobrano wręcz idealnie. Jeśli chcecie przenieść się do krainy o jakiej nie raz marzyliście w dzieciństwie, polecam ten film!

Komentarze

Brak komentarzy