„Nie-do-powiedzenia”, czyli VI edycja Festiwalu Polikultura

Magnifier
„Nie-do-powiedzenia”, czyli VI edycja Festiwalu Polikultura

Już po raz szósty, studenci I roku zarządzania kulturą i mediami Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują festiwal „Polikultura”, który odbędzie się w dniach 24-27 maja 2018 roku w Krakowie. Tegoroczne hasło festiwalu brzmi „Nie-do-powiedzenia”, a tematem przewodnim będzie poezja!

To, co wyróżnia „Polikulturę” na tle innych festiwali jest to, że jest on w pełni organizowany przez studentów.  Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie poezja, a hasło brzmi “Nie-do-powiedzenia”.  VI edycja “Polikultury” rozpocznie 24 maja 2018 roku wernisażem, jeszcze tego samego dnia odbędzie się reportaż. W kolejnych dniach będzie można uczestniczyć w wieczorze poezji, grze miejskiej, poezji ++, warsztatach, odsłonięciu muralu, a festiwal zakończy się koncertem. Łącznie podczas festiwalu będzie można wziąć udział w ośmiu różnych wydarzeniach. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej www.polikultura.pl w zakładce “Program”.

 

Głównym celem imprezy jest promocja kultury oraz stworzenie środowiska sprzyjającego jej poznawaniu i aktywnemu uczestnictwu w inicjatywach z nią związanych. Studenci I roku zarządzania kulturą i mediami przez 8 miesięcy pracują nad wydarzeniami, których kulminacją jest 4-dniowy Festiwal Kultury i Mediów „Polikultura”. Każda grupa studentów działa wspierana przez mentora związanego ze światem kultury i mediów.

Aspektem wyróżniającym “Polikulturę” jest fakt, że festiwal ten istnieje dzięki zaangażowaniu młodych ludzi, którzy chcą podzielić się swoją kulturową pasją z innymi i wkładają swoje serca w jej organizację, tym samym pokazując, że kultura jest ważnym elementem życia młodego pokolenia. Ze swoimi pomysłami wychodzą do różnorodnej publiczności, dlatego podczas festiwalu każdy uczestnik może odnaleźć coś ciekawego dla siebie.

Wstęp na wydarzenia festiwalowe jest bezpłatny.

Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej www.polikultura.pl w zakładce “Program”.

Źródło: materiały prasowe organizatora

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

Brak komentarzy