O dążeniach niepokornych

Klaudia Chwastek
O dążeniach niepokornych

Tegoroczny festiwal kultury i mediów Polikultura będzie miał już swoją piątą edycję! W tym roku festiwal oferuje sporo atrakcji, a nawet bicie rekordu Guinessa. Sporo będzie też atrakcji przygotowanych przez studentów I roku!

O dążeniach niepokornych

Tegoroczne hasło, „O dążeniach niepokornych”, zrodziło się ponoć z kłótni, jednak, jak sami studenci przyznają, uznano, że jest to dobre hasło na piątą edycję, która stawia na niepokorność, bunt… Sama jego identyfikacja graficzna, z jednej strony niekoniecznie jasna, ale zarazem wyrazista estetycznie i bardzo ciekawa, nawiązuje do cenzury. Dziesięć różnorodnych projektów w różny sposób podejdzie do tegorocznego hasła. Sam zaś festiwal poruszy różna tematykę, a także zaprosi nas do udziału w różnorakich przedsięwzięciach. Parakonferencja paranaukowa, reportaże, wystawy, koncerty czy w końcu całuśne bicie Rekordu Guinnessa. Ciekawie zapowiada się właśnie parakonferencja paranaukowa, która ma nawiązywać do krakowskich tradycji, do tradycji Piwnicy Pod Baranami czy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma to być konferencja, która w swej formie będzie naukowa, a równocześnie zabawna w treści.

Doświadczenie

Studenci I roku Wydziału Zarządzania i Komunikacji UJ niejako od pierwszego dnia swoich studiów zaczęli organizować festiwal. Zebrani w wielkiej sali zaczęli od zera, nie bardzo wiedząc, jak zacząć. Co było najtrudniejsze? Można by rzec, że budżet, jednak, jak przyznał koordynator działu promocji, Michał Skwarek, kwestie budżetu były trudne, ale to kwestie prawne były najtrudniejsze. Jednak projekt ten jest dla studentów sporym doświadczeniem, które uczy ich kwestii praktycznych organizowania dużych wydarzeń kulturalnych, a także daje im możliwość niepopełniania błędów w przyszłości.

 

o dążeniach niepokornych polikultura

Niesztampowy festiwal

Kulturalne centrum Krakowa ponownie przeniesie się na Zabłocie, jednak nie tylko. Ten jeden z czołowych projektów WZiK UJ jest jednym z ciekawszych wydarzeń organizowanych przez młodych ludzi dla młodych (choć, jak podkreślają organizatorzy, nie tylko), w pełni darmowym i na dodatek niesztampowym.

Festiwal rusza już 17 maja i potrwa do 21 maja. Pełny program znajdziecie na www.polikultura.pl

 

 

Klaudia Chwastek

Redaktor naczelna Magnifier. Absolwenta Akademii Ignatianum w Krakowie na kierunku kulturoznawstwo. W obszarze jej zainteresowań znajdują się social media. Chętnie bierze udział w różnorakich imprezach kulturalnych. Miłośniczka Krakowa i kawy.

Kontakt: klaudia.chwastek@e-magnifier.pl

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

Brak komentarzy