Olga Kisseleva i Studenci Wydziału Grafiki

Klaudia Chwastek
Olga Kisseleva i Studenci Wydziału Grafiki

Wczoraj, 23 czerwca, w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK odbył się wernisaż otwierający nowe wystawy: fotografii Olgi Kisselevy i prac studentów wydziału grafiki krakowskiej ASP.

Prace Olgi Kisselevy to dwie serie fotograficzno-tekstowe, na których zobaczyć można starannie zaaranżowane produkty spożywcze i przedmioty codziennego użytku. Seria Nie-rozmaite historie przypomina tradycyjne martwe natury, natomiast prace z cyklu Hiper-rzeczywistość to kompozycje otwarte, co ciekawe, ukazujące rzeczy skradzione z supermarketów, a które zostały zarekwirowane przez ochronę sklepu . Muszę przyznać, że ciekawie się na to patrzyło. Zdjęcia bardzo wyraziste i dające do myślenia. Powiązanie różnych przedmiotów, bardzo często nie mające ze sobą nic wspólnego. Zaś teksty, uzupełniające fotografie, bez wątpienia można by również czytać zupełnie odrębnie.

Zaś prace studentów znajdujące się w Galerii to prace powstałe w latach 2014–2016 w Pracowni Miedziorytu prof. Krzysztofa Tomalskiego. Grafiki Re wykonane w technikach wklęsłodruku, dawniej przeznaczonych do celów ilustracyjno-reprodukcyjnych, posłużyły do zaprezentowania istotnych współczesnych zagadnień, a mają ukazać, praktyki unowocześniania tradycyjnego warsztatu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wernisażu!

Klaudia Chwastek

Redaktor naczelna Magnifier. Absolwenta Akademii Ignatianum w Krakowie na kierunku kulturoznawstwo. W obszarze jej zainteresowań znajdują się social media. Chętnie bierze udział w różnorakich imprezach kulturalnych. Miłośniczka Krakowa i kawy.

Kontakt: klaudia.chwastek@e-magnifier.pl

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

Brak komentarzy