Osaczona i oskarżona Miranda Wood

Klaudia Chwastek
Osaczona i oskarżona Miranda Wood

Osaczona to w zasadzie bardzo krótka książka autorstwa Tess Gerritsen, którą czyta się błyskawicznie i jest idealna do torebki czy plecaka. Jednak to thriller, który nie będzie trzymał nas w nie wiadomo jakim napięciu. Osaczona to nie jest jakieś wybitne dzieło. To po prostu przeciętny thriller, który pochłania się błyskawicznie, nie wymaga od czytelnika zbytniej uwagi, a po dosłownie chwili docieramy do zakończenia.

Miranda Wood usłyszała zarzut zabicia Richarda Tremaina – byłego kochanka i zarazem przełożonego. Historia stara jak świat, a co było dalej, można oczywiście się domyślić. Miranda oczywiście nie przyznaje się do winy, więc pozostaje pytanie: kto zabił? Tak naprawdę nie ma innych podejrzanych, a wszystko świadczy przeciw Mirandzie. Okazuje się jednak, że jeszcze ktoś inny również miał motyw, by zabić Tremaina.

Historia powoli staje się zawiła, jednak nie na tyle, by się w niej pogubić, zwłaszcza, że na samym początku przedstawieni są bohaterowie i to, w jaki sposób mogą być powiązani i co myślą o morderstwie. To niejakie wprowadzenie nieco mnie zaskoczyło, bowiem od razu w pewien sposób może to ustosunkować nas w trakcie czytanie, a, co więcej, może spowodować brak pewnego zaskoczenia podczas czytania.

W efekcie końcowym okazuje się jednak, że sprawa zabójstwa Richarda nie jest taka łatwa, a na Mirandę czekają różne niebezpieczeństwa. Jednak motyw zabójstwa okazał się być stary jak świat. Chociaż trzeba przyznać, że na samym końcu dochodzi do pewnego zaskoczenia, bo, mówiąc szczerze, nie spodziewałam się, że to właśnie ta osoba była zabójcą Richarda.

Książka Tess Gerritsen nie jest zła. Jest po prostu książką, którą się przeczyta i się o niej zapomni. Czyta się ją błyskawicznie, jednak jej fabuła nie jest na tyle wybitna, by to rozpamiętywać, analizować i kiedyś do niej wracać. To dobra książka na podróż czy dla zabicia czasu. Nie ma co oczekiwać cudów, nie będzie się siedzieć jak na szpilkach, oczekując nie wiadomo jakich zwrotów akcji i szałowego zakończenia. Tego tutaj nie znajdziemy. Jednak Osaczoną czytało się bardzo przyjemnie.


Osaczona

Tess Gerritsen

Wydawnictwo HarperCollins

Rok wydania: 2018 (wydanie III)

Okładka: miękka

Liczba stron: 256

Klaudia Chwastek

Redaktor naczelna Magnifier. Absolwenta Akademii Ignatianum w Krakowie na kierunku kulturoznawstwo. W obszarze jej zainteresowań znajdują się social media. Chętnie bierze udział w różnorakich imprezach kulturalnych. Miłośniczka Krakowa i kawy.

Kontakt: klaudia.chwastek@e-magnifier.pl

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

Brak komentarzy