Pokolenie IKEA

Klaudia Chwastek
Pokolenie IKEA

Opowieść o ludziach, dodajmy szczera i wręcz nieco brutalna w swym wydaniu i zarazem prostocie. Piotr C. w Pokoleniu IKEA na niespełna dwustu stronach zdecydował się wyspowiadać ze swojego życia i jemu podobnych. Z pokolenia trzydziestolatków pracujących w korpo, którzy można by sądzić, mają wszystko, ale czy na pewno?Za każdym stereotypem znajduje się cień prawdy. W Pokoleniu IKEA, mam wrażenie, że te o pracy w korpo i życiu ich pracowników zostały zebrane w jedną całość, a Piotr C. w niebanalny sposób zdecydował się z nimi rozliczyć, ale nie w tej pierwszej warstwie, tylko gdzieś w głębi, bo gdy człowiek po przeczytaniu Pokolenia IKEA zastanowi się nad lekturą, nad życiem trzydziestolatków, ludziach, którzy spłacają kredyty, są rozczarowani życiem, można uznać, że wyzbyci wartości, uzna jednak, że czegoś im jednak brakuje, że wcale tak nie chcą. Że za czymś tęsknią, że wcale nie jest tak dobrze, jak być powinno. Że potrzeba jeszcze czegoś, jakiegoś zagubionego po drodze elementu, elementu bardzo istotnego.

Pokolenie IKEA, to książka bardzo szczera, może nawet nieco brutalna w tej swojej szczerości i bezpośredniości, ale to książka dobra, która pozostawia coś po przeczytaniu i skłania do zastanowienia. Czy świat aby na pewno ma tak wyglądać? Czy życie ma tak wyglądać? Do tego, wręcz bardzo banalna, ale to w końcu ponoć życie pisze najlepsze historie.

Z głównym bohaterem, choć specyficzny, to jesteśmy w stanie się utożsamić. Z tym, co siedzi głęboko w nim, a z czego on sam może niekoniecznie zdaje sobie sprawę. Bardzo przyjemnie się czyta, fajny styl pisania, co tylko pozytywnie wpływa na odbiór.

Pokolenie IKEA to książka zdecydowanie warta uwagi, czy to po prostu jako lektura, czy jako uświadomienie sobie niektórych rzeczy. Momentami śmieszy i bawi, momentami uświadamia to, jakie jest życie. Warto sięgnąć do tej książki.


Pokolenie IKEA

Piotr C.

Wydawnictwo: Novae Res

Okładka: miękka

Liczba stron: 187

Rok wydania: 2017 (wydanie drugie)

Klaudia Chwastek

Redaktor naczelna Magnifier. Absolwenta Akademii Ignatianum w Krakowie na kierunku kulturoznawstwo. W obszarze jej zainteresowań znajdują się social media. Chętnie bierze udział w różnorakich imprezach kulturalnych. Miłośniczka Krakowa i kawy.

Kontakt: klaudia.chwastek@e-magnifier.pl

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

Brak komentarzy