Studenci znów wybrali! 11. gala plebiscytu MediaTory

Joanna Wrona
Studenci znów wybrali! 11. gala plebiscytu MediaTory

W minioną sobotę odbył się uroczysty finał studenckiego plebiscytu MediaTory. Studenci kierunków dziennikarskich z ponad dwudziestu uczelni wyższych z całej Polski już po raz jedenasty wybrali autorów najlepszych ich zdaniem materiałów prasowych, radiowych, książkowych czy telewizyjnych w dziewięciu różnych kategoriach. Jak było kilkakrotnie podkreślane podczas sobotniej gali – „MediaTory wkroczyły w nową dekadę”.

Tegorocznymi laureatami zostali:

Grzegorz Kwolek (RMF FM) – TORpeda 2017. Za to, że jako pierwszy złamał zagadkę nagłego zerwania negocjacji w sprawie zakupu Caracali.

Maciej Czarnecki – ObserwaTOR 2017. Za reportaż Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym.

Robert Mazurek (RMF FM) – NawigaTOR 2017. Za pokazywanie, co w politycznej trawie piszczy poprzez codzienną dawkę znakomitej publicystyki na żywo.

Ewa Żarska (Polsat News) – ReformaTOR 2017. Za reportaż  Mała prosiła, żeby jej nie zabijać. Za szokująca publikację, którą poprzedziło dogłębne reporterskie śledztwo.

Tomasz PiątekProwokaTOR 2017. Za książkę Macierewicz i jego tajemnice, przez którą (jak sam przyznał) ma aktualnie kilkanaście spraw sądowych.

Krzysztof StanowskiInicjaTOR 2017. Za twiterrową akcję charytatywną #DobroWraca.

Przemysław Babiarz i Włodzimierz Szaranowicz (TVP Sport)- AkumulaTOR 2017. Za komentarze, które ładują baterie pozytywną energią wszystkich Polaków. Na ful.

Wojciech Bojanowski (TVN) – DetonaTOR 2017. Za reporterski materiał Śmierć w komisariacie, który przybliżył okoliczności śmierci Igora Stachowiaka, choć było to pewnie coś, co nigdy nie miało wyjść na jaw.

Ewa EwartAuTORytet 2017. Obiektywizm, profesjonalizm i oddanie się dziennikarskiemu powołaniu – między innymi za to dokumentalistka, o niezwykle bogatym życiorysie zawodowym, została uznana przez studentów za ich autorytet!

Fot. Łobzowska Studio

Gala plebiscytu, organizowana przez Stowarzyszenie MediaTory wraz z Kołem Naukowym Studentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, to wydarzenie, w którym warto uczestniczyć. Zwłaszcza będąc młodym adeptem dziennikarstwa. Z laureatami przeprowadzane są krótkie rozmowy, w których przybliżają oni wszystko, co ich zdaniem ważne i jednocześnie wpisane w zawód dziennikarza. Ale gala MediaTorów to nie tylko okazja do wysłuchania cennych doświadczeń i rad starszych „kolegów” po fachu. To także przystępna dawka humoru, o którą rokrocznie dbają wspaniali prowadzący oraz kilka fajnie zaaranżowanych piosenek na żywo.

Wydawać by się mogło, że to „tylko” studenckie nagrody. Jednak ważność wyborów studentów i MediaTorowych statuetek jest podkreślana przez samych nominowanych i laureatów. Świadczyć o niej może także fakt, że już w 24 godziny od rozpoczęcia imprezy pojawiło się kilkadziesiąt dziennikarskich publikacji na temat 11. gali finałowej plebiscytu. MediaTory wzbudziły też trochę kontrowersji – nie wszystkim tegoroczne werdykty studentów przypadły do gustu. Zwłaszcza szeroko komentowana była nagroda ProwokaTOR za książkę Macierewicz i jego tajemnice. Portal wPolityce.pl publikację nazwał skandaliczną, nagrodę dla Tomasza Piątka żenadą, a także przytoczył kilka tweetów, określających ją jako straszny obciach.

MediaTory to wyjątkowe przedsięwzięcie organizowane przez studentów i dające studentom głos. Głos ważny, bo przecież w sprawie współczesnego dziennikarstwa, a więc i mediów, bez których nie wyobrażamy sobie już przekazywania bieżących informacji. My już nie możemy doczekać się kolejnej edycji plebiscytu. Macie swoje typy przyszłorocznych nominacji?

 

 

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

Brak komentarzy