„Twarze, maski, mordy” – Ucho Prezesa powróciło!

Klaudia Chwastek
„Twarze, maski, mordy” – Ucho Prezesa powróciło!

Jeśli w poprzednim sezonie coś zdecydowanie zawojowało w serialowym świecie, to z pewnością było to Ucho Prezesa Roberta Górskiego. Z początku miało być krótko, potem przejął to ShowMax, a teraz mamy już drugi sezon!

O Uchu Prezesa przed wakacjami mówili chyba wszyscy. Czy oglądali? Ciężko powiedzieć, jednak ten miniserial Roberta Górskiego zrobił sporo zamieszania. Media o nim pisały, niektórzy politycy go komentowali, bo że oglądali, jest to chyba nawet pewne. To był hit internetu!

W ubiegły czwartek, 7 września na platformie ShowMax swoją premierę miał pierwszy odcinek drugiego sezonu. Twarze, maski, mordy… bo taki jest tytuł pierwszego odcinka mógł być chyba tylko o jednym… Wystarczy sięgnąć pamięcią do tego, co działo się w wakacje, czyli do zamieszania wokół sądów, weta prezydenta…

I tak oto na sam początek mamy rozwścieczonego prezesa, który demoluje swój salon. Tym samym wyszliśmy poza gabinet prezesa i kontuarek pani Basi. „Adrian” już nie czekał pod gabinetem, pani Basia płakała z tego powodu, zaś rozwścieczony prezes gościł Pana Jarka z Krakowa, w którego wcielił się Andrzej Seweryn. I to już wielki sukces, bowiem w obsadzie pojawiły się znani i cenieni aktorzy z ogromnym dorobkiem aktorskim.

Sam prezes potrafił o siebie zadbać, i choć to stary kawaler i w jego otoczeniu nic się nie zmienia, to jednak potrafi włączyć telewizor i wydedukować, że „skoro u Jacka mówili, że były małe” demonstracje, to w rzeczywistości było odwrotnie. Sądzić również można, że w drugim sezonie poznamy jednak inne oblicze prezesa, w którego wciela się Robert Górski, który w tej roli jest świetny.

Z racji tego, że Robert Górski chce tworzyć serial w miarę na bieżąco, ciężko będzie przewidzieć, kto jeszcze może się pojawić i jakie sytuacje zostaną przedstawione. Wiadomo jednak, że ma być nieco więcej opozycji i prawdopodobnie nie wszystko będzie się toczyć w gabinecie prezesa.

Czy ten sezon powtórzy sukces poprzedniego? Tego nie wiadomo. Częściowo wszystko w końcu zależy od sytuacji politycznej, Robert Górski jednak może nas zaskoczyć.

Kolejne odcinki Ucha Prezesa można oglądać co czwartek na ShowMax.com.

Klaudia Chwastek

Redaktor naczelna Magnifier. Absolwenta Akademii Ignatianum w Krakowie na kierunku kulturoznawstwo. W obszarze jej zainteresowań znajdują się social media. Chętnie bierze udział w różnorakich imprezach kulturalnych. Miłośniczka Krakowa i kawy.

Kontakt: klaudia.chwastek@e-magnifier.pl

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

MAGNIFIER – portal społeczno-kulturowy

[…] Ucho Prezesa zadebiutowało na YouTube na początku 2017 roku, potem przejął je Showmax, a my otrzymaliśmy genialny (chociaż ma swoje lepsze i gorsze momenty) serial satyryczny stworzony przez Roberta Górskiego. Prezesa w wykonaniu Roberta Górskiego uwielbiają liczni. Ucho ogląda prawa, jak i lewa strona. Ten serial ogląda się lepiej niż wiadomości. Przynajmniej momentami Ucho wydaje się bardziej prawdopodobne, niż to, co czasami widzimy w wiadomościach. Nie dość, że serial stara się na bieżąco komentować wydarzenia, to do tego mamy jeszcze genialną obsadę i wyśmienitych aktorów, którzy nie boją się wcielić w kluczowe osoby w państwie. Co więcej, wypadają o wiele lepiej niż pierwowzory. Do tego Pani Basia i Adrian wiecznie czekający w korytarzu… choć on już nie czeka. Wrócił do siebie. Drugi sezon, który właśnie dobiegł końca, okazał się dużo bardziej dopracowany niż pierwszy, bardziej rozbudowany. Nie pozostaje nic innego niż czekać na kolejny, bo to Górskiemu zdecydowanie wyszło. […]