Wataha powróciła!

Klaudia Chwastek
Wataha powróciła!

Po trzech latach serial Wataha powrócił. Trzy lata temu zrobił on niezłe zamieszanie i wiele osób z niecierpliwością czekało na jego powrót. Aż w końcu wszyscy się doczekaliśmy i w niedzielę 15 października swoją premierę miały dwa pierwsze odcinki nowego sezonu serialu!

Twórcy zdecydowali się kontynuować poprzedni sezon, bohaterowie powrócili, chociaż trzeba przyznać, że przypomnienie sobie niektórych wątków po takim czasie może być wyzwaniem, zwłaszcza, że w nowym sezonie jesteśmy od razu wrzuceni w sytuację dziejącą się cztery lata po wydarzeniach z pierwszego sezonu i poznajemy następstwa tamtej historii.

Można by uznać, że twórcy zaczęli od razu z wysokiego C. Na „dzień dobry” pojawiają się problemy, nie tylko tyczące się straży granicznej, ale także prokurator Igi Dobosz (Aleksandra Popławska), Wiktora Rebrowa (Leszek Lichota) czy reszty bohaterów, których poznaliśmy w pierwszym sezonie. Do tego uchodźcy, którzy wydają się bardzo aktualni w obecnej sytuacji społeczno-politycznej. Twórcy postanowili sięgnąć do czegoś bardzo aktualnego i poniekąd tyczącego się każdego z nas.

Dwa pierwsze odcinki, może jeszcze niewiele nam mówią, bez wątpienia jednak nakreślają sytuację i to, w jakim kierunku historia w drugim sezonie zmierza. Choć wciąż jest wiele niedopowiedzeń i, prawdę powiedziawszy, należałoby sobie przypomnieć pierwszy sezon.

Jednak o ile historia dopiero się rozwinie, to jest coś, co zwraca i zwracało uwagę już w pierwszym sezonie, a mianowicie piękne Bieszczady. Te ujęcia ogląda się fenomenalnie. Bez wątpienia oddają one klimat serialu, wręcz da się poczuć to, co przeżywają bohaterowie. Zamglone Bieszczady, złota polska jesień, czy ośnieżone góry. Twórcy się postarali i bardzo przyjemnie się to ogląda, wręcz zapiera dech w piersiach.

Wataha trzy lata temu została okrzyknięta jednym z najlepszych seriali ostatnich lat. Jak będzie tym razem? Po pierwszych dwóch odcinkach zapowiada się nieźle, zwłaszcza, że serial będzie się tyczyć aktualnych tematów. Jak będzie dalej i w jaką stronę poprowadzą historię twórcy? Co zaprezentuje nam Kasia Adamik i Jan P. Matuszyński? To się dopiero okaże.

Klaudia Chwastek

Redaktor naczelna Magnifier. Absolwenta Akademii Ignatianum w Krakowie na kierunku kulturoznawstwo. W obszarze jej zainteresowań znajdują się social media. Chętnie bierze udział w różnorakich imprezach kulturalnych. Miłośniczka Krakowa i kawy.

Kontakt: klaudia.chwastek@e-magnifier.pl

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

MAGNIFIER – portal społeczno-kulturowy

[…] wciągała, chociaż momentami można było uznać, że to, co się działo graniczy z cudem. Wataha bez dwóch zdań jest serialem tego sezonu i to należy zaznaczyć, że na światowym poziomie. Czy […]