Wiosenny nieogar…

Klaudia Chwastek
Wiosenny nieogar…

Wiosna przyszła. Wszystko pięknie, ładnie, ciepło, słonko świeci. Zima w momencie odeszła w zapomnienie.

Można powiedzieć wreszcie! Można pójść na spacer, wystawić twarz do słońca, rozłożyć się na bulwarach. Temperatura podskoczyła, nie trzeba ubierać na siebie kolejnych swetrów… Ba! Możemy nawet już biegać w krótkim rękawku (chociaż kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata). Ale coś za coś… Przyszło też przesilenie. I zmiana czasu. I to chyba wszystkim dało się we znaki.

Owszem, zachwyciliśmy się pierwszymi wiosennymi promieniami słońca, chęć do życia pojawiła się, a mimo wszystko większość z nas podczas pierwszych wiosennych dni wydała się taka nieogarnięta, błądząca myślami w chmurach. Ciśnienie nie to? Nagłe zachłyśnięcie się wiosną? Możliwe.

Jednak mimo tego, że jednak wszystko na wiosnę odżywa, nam samym chce się żyć i niby mamy więcej energii, to jednak te pierwsze wiosenne dni większości dają się we znaki. Ale wiosenny nieogar u niektórych mija, a u innych trwa cały rok. Niektórzy przez większość czasu są nieogarnięci, można do nich mówić, a oni i tak swoje i o ile czasami nikomu to nie przeszkadza – w końcu taki ich urok – to czasami można mieć do nich zarzut, że nie są w stanie wykonać podstawowych rzeczy tak, jak należy, w terminie i bez błędów. Współpraca czasami z takimi osobami bywa trudna. Można powiedzieć, że to artystyczne dusze, ale czy aby na pewno? Niekoniecznie.

Każdy z nas jest inny. To prawda. Każdy z nas ma inne podejście do życia. Nie wszystko musimy rozumieć, nie do wszystkiego musimy podchodzić tak samo. Chociaż można uznać, że w dzisiejszych czasach powinniśmy ogarniać wszystko, na bieżąco i najlepiej wszystko naraz. Ale to nieprawda. Nie musimy wszystkiego ogarniać od razu. Czasami można dać sobie chwilę spokoju i poddać się wiosennemu przesileniu, pobujać w obłokach i nie dotrzymać deadline’u, choć powinniśmy. W końcu są tacy, którzy nie ogarniają cały rok.

Klaudia Chwastek

Redaktor naczelna Magnifier. Absolwenta Akademii Ignatianum w Krakowie na kierunku kulturoznawstwo. W obszarze jej zainteresowań znajdują się social media. Chętnie bierze udział w różnorakich imprezach kulturalnych. Miłośniczka Krakowa i kawy.

Kontakt: klaudia.chwastek@e-magnifier.pl

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

Brak komentarzy