ZIIIIIING!

Klaudia Chwastek
ZIIIIIING!

ZIIIIIING!, czyli elektroniczno-gitarowa opowieść od duetu Another One, zaskakuje, ciekawi… jest kosmiczna! Jednak czy w tej dziwności i twórczym szaleństwie da się znaleźć coś dla siebie?

another one ZIIIIIING!

Duet Another One: Maciej Szymczuk, do którego dołączył później Kuba Luka, o którym mogliście już u nas przeczytać w związku z jego ostatnio wydaną płytą „Five songs from the Lisbon balcony„. I o ile tam było melancholijnie i lirycznie, to gdy usłyszałam jeden z utworów z „ZIIIIIING!”, stwierdziłam: „o matko!”. To zupełnie inne dźwięki, zupełnie inna muzyka, inne wszystko! Jednak, biorąc pod uwagę, że już wcześniej zdarzało mi się słuchać różnej, dziwnej muzyki, to stwierdziłam „czemu nie?” i przesłuchałam nową płytę Another One, parę razy.

Another OneAnother One to zespół z tradycją grania na żywo, a ta płyta jest pełna abstrakcji, nawiązującej do komiksów i sci-fi. Dla mnie zaś ta płyta jest kosmiczna. Całość zawiera siedem utworów, a singlami zostały „Noovka Tamboorka” i „Telephone”. Singiel „Noovka Tamboorka” niezbyt mnie urzekł, coś ciekawszego znalazłam w pozostałych utworach. W „Telephone” zaś genialnie jest teledysk, a i brzmi całkiem nieźle, choć trzeba się do niego przekonać. I choć w animacji to muzyka powinna być uzupełnieniem, tutaj to jednak współgra, a dodatkowo, sądzę, że oddaje ducha pierwotności duetu Another One.

W tej całej dziwności „ZIIIIIING!” ma w sobie coś interesującego. Ciekawie brzmi kawałek „Lord Matrix”, zresztą nie tylko on, i gdzieś w pewnym momencie można dać się wciągnąć w ten świat kosmosu, komiksu czy sci-fi  wytworzony przez Another One. Muzyka bywa nie tylko do słuchania, da się też od czasu do czasu coś do niej wytworzyć i wydaje mi się, że właśnie utwory na tej płycie idealnie by się do tego nadały. A świetnym dodatkiem są wszelkie komiksowe grafiki, które nadają płycie pewnego charakteru i od razu dookreślają całość.

Płyta „ZIIIIING” już do odsłuchania w serwisach streamingowych i do zakupienia m.in. na Amazon, iTunes czy Google Play.

 

Klaudia Chwastek

Redaktor naczelna Magnifier. Absolwenta Akademii Ignatianum w Krakowie na kierunku kulturoznawstwo. W obszarze jej zainteresowań znajdują się social media. Chętnie bierze udział w różnorakich imprezach kulturalnych. Miłośniczka Krakowa i kawy.

Kontakt: klaudia.chwastek@e-magnifier.pl

Komentarze

Napisz komentarz
Zamknij formularz komentowania
Napisz komentarz

Brak komentarzy