2020-07-21

Kołnierz dla psa - kiedy będzie przydatny?

Kołnierz dla psa ochronny – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Kołnierz ochronny najczęściej zakłada się psu po odbytych operacjach. Ma on na celu zabezpieczenie rany czy też szwów przed drapaniem oraz lizaniem. Psy niechętnie noszą tego typu kołnierze i ciężko jest im się do nich przyzwyczaić.

Jak przekonać psa do kołnierza?

Co zrobić, gdy kołnierz dla psa https://lines.com.pl/produkt/kolnierz-ochronny-zatrzaskowy-z-gumka-comfort/ nie chce być przez niego noszony? Musimy mu poświęcić troszkę uwagi oraz zacząć się po prostu bawić ze swoim pupilem. Dzięki temu pies czuje się bezpieczniej oraz także się szybciej przyzwyczai do tej nowej sytuacji. Po dosłownie kilku dniach już nie powinien spokojnie sobie jeść, pić oraz spać. Jeśli chodzi o innego rodzaju minusy, to psy wyczuwają doskonale, że w nich wyglądają nieco dziwniej. Próbują kołnierz ten zdjąć. Czasem im się to udaje. Wówczas musimy kołnierz dla psa nieco mocniej zapiąć oraz pilnować, aby zawsze był na swoim miejscu. Jeśli chodzi o plus kołnierza dla psa, to jest on taki, że maksymalnie zakłada się go na osiem bądź dziesięć dni. Nasz piesek na pewno to wytrzyma. Gdy idziemy na spacer z psem, to możemy go zdjąć. Jednak musimy pilnować podopiecznego, aby nie dotykał on rany oraz nie bawił się z innymi pieskami. Wówczas może dojść do otwarcia rany oraz także nawet do ponownej operacji.

Niestety jest to trudny okres, ale jakoś go przetrwamy. Nie mamy co do tego żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. Dobro naszego psiaka powinno być dla nas najważniejsze. Nic innego się dla nas nie liczy. Na pewno przetrwamy te dziesięć dni.