nawożenie borówki

2020-08-03

Nawożenie borówki, a sadzenie roślin

Każda czynność wykonywana w ogrodzie wymaga użycia innego narzędzia. Ponieważ trzeba kosić trawę, podlewać rabaty, przycinać pędy, spulchniać ziemię, grabić liście i wykonywać dziesiątki innych czynności pielęgnacyjnych, musimy mieć pod ręką zestaw niezbędnych narzędzi.


Nawożenie borówki https://gardenstart.pl/pol_m_Nawozy_Do-kwasnolubnych-172.html, a urok roztaczany przez rośliny

Na początku, tuż po założeniu ogrodu, najczęściej wykonujemy prace ziemne. Kopiemy, przekopujemy, odchwaszczamy, spulchniamy i wyrównujemy glebę, korzystając z prostych narzędzi do najcięższych zadań: szpadli, wideł, motyczek i grabi. Sadzimy rośliny, zakładamy rabaty i trawnik. Uczymy się nawożenia i podstawowych prac pielęgnacyjnych. W miarę rozrastania się roślin do zestawu narzędzi do kopania dochodzą bardziej skomplikowane, na przykład kosiarka i sekatory, a z urządzeń elementy systemu nawadniającego. Wiele osób właśnie w takich sytuacjach stawia także na tak zwane nawożenie borówki.


Z czasem przybywa masy zielonej, rośliny rozrastają się w sposób trudniejszy do opanowania, zaczynamy więc potrzebować podkaszarki, piły i siekiery, a także siewnika i mechanicznych narzędzi do cięcia żywopłotu. Gdy rośliny zaczynają nachodzić na siebie, wzrasta zagrożenie chorobami i szkodnikami, niezbędny staje się więc opryskiwacz, a w niektórych przypadkach nawożenie borówki.


Jeżeli chcemy kupić kosiarkę z napędem, moc silnika powinna być większa, ponieważ jej część jest wykorzystywana przez napęd. Warto poszukać modelu z plastikową osłoną przedniej części korpusu. Dzięki niej ostra, wystająca krawędź blachy nie będzie uszkadzała roślin. Bardzo pomocne podczas skręcania, obracania się i wycofywania są tylne koła o średnicy większej niż przednie. Warto zainwestować w urządzenie mające przystawkę do mulczowania, czyli rozdrabniania trawy.